mięso sezonowane Kraków

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie daje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń i spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. Pasta czyli makarony Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, piada i liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *