Mięśnie kegla u facetów

Coraz to więcej dam, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

wibrator na mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym lepiej, ponieważ ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są też treningi oddechowe, które należy później jak zwykle powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie błyskawicznie pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Wiele pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *