Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące oraz nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują równie pyszne dania – tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie są również mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i dania z różnych części kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Obiad we włoskim klimacie z całą pewnością musi obejmować też wino. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. autentycznej kuchni włoskiej Najbardziej typowe wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *